Helios – nová verze 3.0.2024.0407

dots
dots

Celní případy

Oprava Od verze 0400 akce Výpočet cla nezohledňovala v částce DPH dodatečné náklady k DPH, především dopravné. Opraveno

Fakturace

Novinka Byl upraven distribuční tiskový formulář Daňový doklad – faktura, dobropis – Recyklační příspěvek, systémové číslo -1574.

  • Údaje o recyklačním příspěvku položky se tisknou v samostatném řádku, aby nedocházelo k překrývání údajů.
  • Pod řádek “Mezisoučet za daň. doklad” byl přidán řádek “Příspěvek na recyklaci celkem bez DPH“ s celkovým součtem částek recyklačních příspěvků za doklad.
Oprava V přehledu vydaných faktur při generování EDI zprávy pomocí definice EDITEL®-Inhouse (export) se vyskytovala chyba Ambigous column name „DatPorizeni“Opraveno

Firemní aktivity

Oprava Počínaje verzí Helios iNuvio 3.0.2024.0400 docházelo při zakládání dokladů oběhu zboží (tabDokladyZbozi) k aktivitě (např. nabídek) v případě, že byla na aktivitě uvedena organizace a byl požadován její přenos do cílového dokladu, k chybě Cannot access field ‚RealizacniFak‘ as type Integer . Opraveno

Majetek

Oprava Přehled karty majetku – akce Hromadné změny → KM Technické zhodnocení končila chybou “Incorrect syntax near ‚0‘.” Opraveno.

Mzdy (CZ)

Novinka Výplatní lístky – nezobrazování počtu dnůNa výplatních lístcích se od verze 3.0.2024.0400 nezobrazoval u jednotlivých mzdových složek počet dní (Dny).

Upraveno.

Upozornění:

V případě, že používáte vlastní formuláře výplatních lístků, ve kterých jsou použité tiskové zdroje xSlozkyMzdyOstatni, xSlozkyMzdyOstatniSeskupene a xSlozkyMzdyOstatni_SumVL, je nutné vyměnit atribut DnyDochazka za DnyDochazka_RB.

Novinka Potvrzení pro Úřad práce – nový formulář od 1.2.2024V přehledu Roční sestavy pod nabídkou Tisk formulářem (F8) je k dispozici nový tiskový formulář Potvrzení pro Úřad práce (od 1.2.2024).
Oprava Odeslání na ČSSZ – chybová hláškaOd verze 3.0.2024.0400 se při odeslání hlášení na ČSSZ po přijetí na ČSSZ objevovala hláška WinInet error: Neplatný popisovač. Nicméně podání hlášení proběhlo v pořádku.

Opraveno.

Mzdy (SK)

Novinka ÚPRAVA – Výplatné lístky – nezobrazovanie počtu dníOd verzie 3.0.2024.0400 sa v ľavej časti výplatných lístkov na jednotlivých mzdových zložkách nezobrazuje počet dní. Jedná sa o nasledovné distribučné tlačové formuláre:

Systémové číslo / Názov
-403155 / Výplatný lístok (1)
-403156 / Výplatný lístok (2)
-403157 / Výplatný lístok (3)
-403158 / Výplatný lístok (4)
-403159 / Výplatný lístok (5)

Upravené

UPOZORNENIE:

V prípade, že používate vlastné formuláre výplatných lístkov, v ktorých sú použité tlačové zdroje xSlozkyMzdyOstatni, xSlozkyMzdyOstatniSeskupene a xSlozkyMzdyOstatni_SumVL, je nutné vymeniť atribut DnyDochazka za DnyDochazka_RB.

Novinka ÚPRAVA – Nápočet prehľadu Odvody dane – podľa symbolu daneAkcie pre nápočet daňového prehľadu boli upravené tak, aby sa od mzdového obdobia 1/2011 do prehľadu Odvody dane načítavali len zamestnancov, ktorí majú v Mzdových údajoch priradenú daň so symbolom “ZD”.

UPOZORNENIE:

V určitých prípadoch sa mohlo stať, že nasledovné stĺpčeky prehľadu Odvody dane:

DB_z_dani ( B )

DBUR_z_dani (E)

uplatnili bonusy aj z inej dane ako dane so symbolom “ZD”, po spustení akcií pre Nápočet daňového prehľadu na tejto verzii sa hodnoty v týchto stlpčekoch uplatnia len z dane so symbolom “ZD”, tj. z preddavkovej dane podľa SK legislatívy.

Novinka ÚPRAVA – Ročné daňové hlásenie – trvalé pobyt zamestnanca v príloháchOd roku 2022 sa pri exporte Ročného daňového hlásenia do príloh do časti Trvalý pobyt riadku Číslo, PSČ načíta v prípade existencie aj súpisné číslo, tj. zobrazí sa v tvare orientačné číslo/súpisné číslo (doteraz sa načítavalo len orientačné číslo).

Obecné

Oprava V případě ručního nastavení měřítka pro velikost textu, aplikací a dalších položek v rámci operačního systému mohlo dojít k chybě “přetečení zásobníku” a program havaroval. Opraveno.

Pokladní prodej

Oprava Opraveno dotahování přednastavených poznámek na nové doklady.